30-lecie Bulbulators Akt I Silesia – Charge 69, Po Prostu, Zbeer

6 grudnia 2019

Kiedy

06.12.2019    
19:00 - 23:59

Gdzie

Region

06.12.2019 Klub Studencki Spirala Gliwice ul. Pszczyńska 85.
Otwarcie klubu 18:00, start 19:00
Bilety:
40 pln przedsprzedaż
50 pln w dniu koncertu

——————————————————————————————

Czas płynie nieubłaganie! Nim się obejrzeliśmy stuknęła nam trzydziestka!
Za nami blisko 400 koncertów, 7 studyjnych albumów, mnóstwo cudownych wspomnień i niesamowitych przygód w trasie.
Ten szacowny jubileusz postanowiliśmy uczcić cyklem trzech specjalnych koncertów pod tytułem ” Urodzinowa sztuka w trzech aktach… czyli 30-lecie Bulbulators”. Będą to sety z wyjątkowym repertuarem na które zaprosimy byłych członków zespołu, zaprzyjaźnione z nami znane i szanowane postacie sceny punk oraz bliskie nam kapele.

AKT I SILESIA:
BULBULATORS + goście specjalni
Charge 69 – street punk Metz (F)
PO PROSTU fan klub – legenda punk 77 Gdańsk
Zbeer – street punk Śląsk/Zagłębie

Charge 69
Street punkowy zespół Charge 69 jest dobrze znany miłośnikom gatunku w naszym kraju. Za sprawą promocji ze strony Rock’n’Rollera (dziś Jimmy Jazz Records), historycznego już zina Garaż oraz kilku wizyt koncertowych w Polsce, Francuzi mają wyrobioną markę „magnifique équipe”. Kapela powstała w Metz w roku ’93 z inicjatywy Caps’a (ex PKRK) oraz Laurent’a (ex Skaferlatine). Ich twórczość to melodyjny uliczny punk z przekazem, którego ostrze wymierzone jest w elity i władzę. Zespół ma na swoim koncie siedem studyjnych albumów oraz liczne koncerty na terenie całej Europy. Grupa związana jest z niezależnym labelem Combat Rock Records, którego twórcą i szefem jest basista Caps. Obecnie Charge 69 tworzą: Caps – bas, Gaut – vokal, Tony Fomblard – gitara, Nicko SK – perkusja.

PO PROSTU fan klub
Po Prostu to założony w 1985 roku w Gdańsku- Wrzeszczu zespół w którego skład weszli byli muzycy formacji Deadlock , DDT i Dom Dziecka. Kapela zasłużona nie tylko stażem, podążająca swoją własną drogą, ale też bodaj jedyny na polskiej scenie zespół punk konsekwentnie posługujący się absurdalno – kabaretowym imagem. Jeden z niewielu zespołów na polskiej scenie niezależnej grający nieprzerwanie od polowy lat 80-tych. Od początku gra melodyjnego punka o charakterystycznym brzmieniu (sami nazywają swą muzykę „Krystalicznym Punk Rockiem”). Jednak tym, co zdecydowanie wyróżnia ten zespół, są teksty tworzone przez ekscentrycznego wokalistę grupy – Szczepana Szpradę – pierwszego w Polsce posiadacza irokeza w poprzek głowy i punkowej skóry z napisem „KOMBI”. Szczepan to przede wszystkim autor charakterystycznych dadaistyczno – durnych tekstów. Mają one formę językowych eksperymentów z gramatyką i słowotwórstwem; są komentarzem codziennego życia mieszkańców miasta. Zespół grał m.in. w Jarocinie ‘86, Poza Kontrola ‘86 i w ramach Nowej Sceny ‘87/’88… Saportował wiele punkowych znakomitości, na swym koncie ma 4 albumy studyjne, udział w legendarnej składance „Gdynia” (Tonpress ’88) oraz trzy winylowe epki , które stanowią dziś nie lada gratkę dla kolekcjonerów czarnych krążków.

Zbeer
Wiosną 1999 odbywa się pierwsza próba zespołu ZBEER w składzie : Sołtys – wokal, Sid – wokal, gitara, Marek – perkusja, Grooby – bas, Ader – gitara, Zelva – tańce…. Niedługo potem kapela gra swoje pierwsze koncerty. Sołtys porzuca mikrofon by stać się szefem wytwórni Hooligans Record, która wydaje debiutanckie MC „Time to Unite”. Po wydaniu kasety zespół koncertuje już regularnie gromadząc wokół siebie oddaną im załogę punks & skins. Ciekawostką jest że po raz pierwszy udało się zjednoczyć ekipy ze Śląska i Zagłębia, co na ówczesne czasy było prawie niemożliwe. Zgrzyty jednak się pojawiły, czego efektem było opuszczenie zespołu przez Groobego, na którego miejsce wskakuje Bartek .
Zespół wydaje kolejne dwa albumy „Tam gdzie kończy się ulica” oraz „Co mnie zabija?”. W międzyczasie kapelę opuszcza Ader oraz Marek, a na gitarze pojawia się Bifik ( którego zastępuje potem Zizol) , za garami siada zaś Pacior. Kilka lat koncertowania i Zbeer zawiesza działalność. Jednak prawie każdy ze składu gra i tworzy dalej: Sid powołuje do życia zespół TORA TORA TORA, Marek i Bartek zakładają Booze & Glory, Grooby gra z Horrorshow, Bifik kozaczy w Skunxie, a Pacior wskakuje na bas do Minority. Nadchodzi rok 2015, Zbeer postanawia znów rozpocząć krucjatę…. przypominają się publiczności płytą koncertową a rok 2018 przynosi nowy studyjny album „ Co Nam Zrobisz?”.

BULBULATORS
BULBULATORS powstał pod koniec 1989 roku, kiedy gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy punk band.
Od początku inspiracją dla kapeli był wczesny punk rock a także klasycy street punk. Po kilkunastu koncertach granych na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych, w roku 2000 nakładem Enigmatic Records ukazał się ich pierwszy album „PRAWDZIWE ŻYCIE”, debiutancka kaseta dała impuls do dalszego działania i sprawiła że zespół zaistniał szerzej…
Od tego momentu minęło sporo czasu a Bulbulators nagrał 6 kolejnych albumów, odwiedził dziesiątki klubów i festiwali na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Francji, Anglii, Norwegii oraz Białorusi.
Obecnie kapela oprócz celebrowania jubileuszu 30-lecia pracuje nad materiałem na kolejny album a tworzą ją… Piotr Iglak Tohak (głos), Artur Burak Latosiński (gitara), Jacek Jaca Pakura (bas), Paweł Gruby Siegel(bas),Krzysztof Kondi Kondratow (perkusja) oraz Krzysztof Lotos Latosiński (gitara).