Nie-Porozumienia // O idei wolności z prof. P. Rotengruberem

13 marca 2019

Kiedy

13.03.2019    
19:00 - 21:00

Gdzie

Region

CYKL SPOTKAŃ „(NIE)POROZUMIENIA”

Obecnie możemy zaobserwować jak pewne pojęcia, zjawiska bądź koncepcje, które mają konkretne znaczenia w naukach społecznych i humanistycznych rozpływają się w złudnej powierzchowności.
Z uwagi na to, NZS UAM rozpoczyna cykl spotkań, których celem jest przekazanie rzetelnej, popartej źródłami, wiedzy. Wiedzy, która pozwoli przywrócić poszczególnym pojęciom ich pierwotne – właściwe – znaczenia i/lub zastanowić się nad ich różnorodnością i zmiennością. Pomagać nam w tym będą osoby posiadające kompetencje, wiedzę oraz autorytet w zakresie poszczególnych tematów, które poruszymy. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której każdy uczestnik i uczestniczka spotkania będą mogli zadać nurtujące ich pytania.
Zapraszamy i liczymy na owocną dyskusję w miłej i swobodnej atmosferze! Wstęp wolny.

I SPOTKANIE – IDEA WOLNOŚCI
Na pierwszym spotkaniu z cyklu „(Nie)Porozumienia” porozmawiamy o idei wolności, skupiając się na różnorodności jej pojmowania, oraz problemach, które z tego wynikają. Poruszymy także kwestię dialogiczności oraz zwrócimy uwagę na przywileje, ale także obowiązki, które wiążą się z ideą wolności.
GOŚĆ: prof. UAM dr hab. Przemysław Rotengruber
KIEDY: 13 marca 2019 r., godz. 19.00
GDZIE: Mały Dom Kultury w Klubie Dragon
PROWADZĄCY: Weronika Szklarska i Kamil Cajmer

Serdecznie zapraszamy!
————————————
Więcej informacji o gościu:

Przemysław Rotengruber – mgr sztuki: absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, klasa kontrabasu (1992); mgr filozofii: absolwent Instytutu Filozofii UAM w Poznaniu (1993); doktor nauk o poznaniu i komunikacji (1998); zatrudniony w Instytucie Kulturoznawstwa UAM (1998); kolokwium habilitacyjne na podstawie rozprawy: „Dialogowe podstawy etyki gospodarczej” na Wydziale Filozofii UKSW w Warszawie (2012). Pełnomocnik rektora UAM ds. potwierdzania efektów uczenia się (2013-2015). Prowadzi bogatą działalność naukową i publicystyczną; opublikował książki: „Ideologia, anarchia, etyka. Dyskurs ponowoczesny a dialog” (2000); „Perspektywy społecznego porozumienia. Pragmatyka dyskursu władzy” (2006); „Dialogowe podstawy etyki gospodarczej” (2012); jest autorem ponad stu artykułów naukowych i publicystycznych. Współzałożyciel i wiceprzewodniczący polskiego oddziału European Business Ethics Network (od września 2015: członek zarządu); członek Grupy roboczej ds. etyki i standardów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu, organu pomocniczego Ministra Rozwoju i Finansów; koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Publicznej w Gorzowie Wlkp, twórca i redaktor naczelny The Journal of Applied Cultural Studies.

Napisz komentarz: