Render2
22 czerwca 2019
R E N D E R 2 to cykliczna inicjatywa starająca się stworzyć głęboką relację pomiędzy ruchomym obrazem i dźwiękiem. Tej nocy 22.06.2019 w klubie DOM usłyszycie muzykę elektroniczną w formie klubowej, która zostanie zestawiona z wizualizacjami, eksperymentalnymi projekcjami i video sięgając po niespodziewane formy ekspresji.
Podczas R E N D E Ru zagrają F(x)+A×P, Ratepus JD, m_ozog, Six, A.tra, Zelde743. Wizualizacje stworzą m_kilbert&m_sumińska, neverletgøfme, d_stolarska&k_kultys, Flavia Flav, Tom Skof, Erratic.
start: 23.00
tax: 10-15 pln
————————————————————
F(x) + A×P
audio: Arkadiusz Krupiński, Petar Petkov
#improv #glitch #drooone
video: Jakub Janik, Ksawery Kirklewski
#live #vj #generative #processing
https://atedrone.bandcamp.com
https://vimeo.com/fundacjax
————————————————————
A.tra
Pochodzi z Piotrkowa Tryb. Jego przygoda z muzyką zaczęła się pod koniec lat 90, jakiś czas potem pojawiała się również miłość do czarnych płyt, które zawładnęły jego życiem. Początek lat 2000 to fascynacja głównie muzyką techniczną za sprawa takich artysów jak Chris Liebing, Marco Bailey, DJ Rush itp. następnie przyszedł czas na połamane bity dnb, neurofunk które prezentował w setach grając na wielu imprezach organizowanych pod szyldem Friday Nite, którego jest współzałożycielem. Po kilkunastu latach stwierdził, że czas wrócić do swoich korzeni czyli do bitów 4×4, doszedł do wniosku, że ma coś do przekazania nie tylko jak dj, ale również jako producent czego wynikiem są pierwsze wydane produkcje na początku tego roku. Jego sety to głównie energiczne techno, lecz lubi zaskoczyć słuchaczy deepowym, czasem ambientowym akcentem.
————————————————————
Six
Piotr Socha aka Six – kolekcjoner muzyki – od lat związany ze sklepem muzycznym Skylark w Łodzi. Od około 15 występuje jako DJ prezentując muzykę która w ciągu tych lat trafiła na tapetę sklepu. Miłośnik niebanalnej pre i post – klubowej elektroniki. Podczas występów prezentuje mieszaniny brzmień których korzenie można odnaleźć w hip hopie, disco, dub, psychodelicznym rocku, jazzie, metalu a co w tej chwili określane jest szkicowo podziemną muzyką techno i house.
————————————————————
m_ozog
Artysta dźwięku, producent, badacz, kurator, dj. Od początku lat 90-tych aktywny na scenie muzyki niezależnej i eksperymentalnej. Założyciel licznych projektów muzycznych i audiowizualnych (Spear, Ben Zeen, Nonstate, ozog/knysak). Organizator i kurator międzynarodowego festiwalu L’tronica w Łodzi.
https://soundcloud.com/m_ozog
————————————————————
Ratepus JD
Ratepus JD od lat aktywnie działa na łódzkiej scenie muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w roku 1993 jako frontman, wokalista w zespole funkowo-rockowym Kisiel. Po zakończeniu działalności zespołu w 2003, nie mając do czynienia z muzyką przez 3 lata i obserwując życie klubowe Łodzi zatęsknił za kontaktem z tworzywem i zaczął zbierać winyle. Oprócz klasyków rocka, szukał przede wszystkim pionierów muzyki elektronicznej, takich jak Autechre, FSOL czy Plaid, zaszufladkowanych później jako wykonawcy IDM. W świat ambientowej muzyki wprowadził go Brian Eno i pierwsze produkcje wytwórni WARP już na początku lat 90. To było naturalnym rozwinięciem zainteresowań muzycznych, ponieważ został on wychowany na psychodeli lat 60. i 70. W 2006 zagrał pierwszy raz w legendarnym klubie Bagdad Café. Do 2014 zorganizował tam parę cykli imprez zaczynając od “Anti DJ Front” -organizowany wraz z muzykami L.Stadt, poprzez “Balkan Connection” czy kończąc na “PHONK”. Od czasu zamknięcia Bagdadu tuła się po łódzkich klubach. Jedynym cyklem imprez który kontynuuje od sześciu lat to “Dia de Muertos” w klubie DOM. Jest także jednym z organizatorów łodzkiego festiwalu muzyki eksperymentalnej i elektronicznej – L’tronica, którego odbyły już dwie edycje.
————————————————————
Zelde743
DJ i producent z Łodzi. Eksperymentuje poszukując frapujących połączeń dźwieków, a jego punktami odniesienia są gatunki takie jak dub techno, electro, house lub ambient. Swoją estetykę opisuje jako future trash. Tworzy także indywidualną przestrzeń wizualną i dźwiękową poprzez własne produkcje oraz realizację interdyscyplinarnych projektów, takich jak wypuszczanie kaset, drukowanie zinów i plakatów oraz tworzenie liter. Ich niejednoznaczny charakter pozostawia szerokie spektrum percepcji jego działań w ramach kolektywu Distort Visual.
—————————————————————
Flawia Flav
Odpowiedzi na nurtujące pytania odnajduje w różnych formach sztuki. Ważne jest dla niej poczucie, że nie tylko wzrokiem może to poznać. Każdy artystyczny gest jaki wykonuje, jest równy sobie. Bo liczy się umiłowanie do tworzenia. Ciągle poszukiwanie utwierdzają ją w przekonaniu, że w tym świecie nadal istnieje tak wiele bodźców, których nie odkryła. To one dają jej energię i satysfakcję z działania.
————————————————————
neverletgøfme
. . .thequestofacureidreamof.i’mdazed. . .
. . .inthesearchoflove.iguess. . .
. . .onlyanalogphotography.withnoexceptions. . .
https://www.instagram.com/neverletgofme/
————————————————————
d.stolarska & k.kultys
Zajmują się fotografią i filmem realizując projekty razem i osobno. Od pewnego czasu związani z łódzką ASP.
www.dorotastolarska.com
www.konradkultys.com
————————————————————
Tom Skoff
Prezentuje swoją twórczość podczas koncertów audiowizualnych, imprez klubowych oraz jako realizator multimediów. Swoje projekty opiera na eksperymentowaniu z miksowaniem i generowaniem obrazu na żywo. Od 6 lat współtworzy projekt audiowizualny Soundscape Mirror wraz z Krzysztofem Ostrowskim (Freeze). W ramach kolektywu tworzą instalacje audiowizualne, koncerty oraz wydarzenia interdyscyplinarne. Obecnie koncentruje się na eksploracji generatywnych form wizualnych.
————————————————————
Erratic
Artystka wizualna. Eksploruje zagadnienia związane z transformacją porządku cyfrowego i analogowego w grafice, stale rozwijając ślad różnych technik warsztatowych i form wizualnych. Współtworzy kolektyw Distort Visual, który oprócz codziennych druków skupia się na połączeniu obrazu i ruchu z dźwiękiem.
————————————————————
m_kilbert & m_sumińska
Absolwentki wydziału grafiki na łódzkiej ASP. Warsztat i projektowanie. Kolor, zabawa, światło. Życie eksperymentem jest.