Traces to Nowhere / Defying / Rotengeist – 8.02 Lublin

8 lutego 2019

Data/Czas
Data: 08.02.2019
Godzina: 19:00 - 23:30

Lokalizacja
Rock Pub Ramzes
ul. H. Kołłątaja 3
20-006 Lublin
lubelskie


Opis

Wspólne przedsięwzięcie warszawskiego Traces to Nowhere i olsztyńskiego Defying, pod nazwą The Solarsoid Tour, które rozpoczęło się jesienią 2018 r., powraca w podobnej formule na przełomie wiosny i zimy 2019 r. To granica rejestrów, duszna atmosfera i żar korony słonecznej płynący z głośników. W Lublinie na scenie zespołom towarzyszyć będzie przemyski Rotengeist.

Start – godzina 19
Cena biletu – 20 PLN

Traces to Nowhere to projekt z Warszawy założony w 2010 roku. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu ‘Twin Peaks’, który stanowi pozamuzyczną inspirację dla członków zespołu. Już od początku istnienia zespół stara się nie zamykać w jednym nurcie muzycznym. Ich muzyka to mieszanina bardzo różnych dźwięków, zaczerpniętych zarówno z post metalu i post rocka, czy industrialu, ale też z szeroko pojętej alternatywy, zahaczającej o trip-hop. Dzięki odrzuceniu ram ich twórczość wymyka się schematom, oddając przestrzeń muzyce i słowom. Utwory Traces to Nowhere to przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje, wzbogacone o melodyjny wokal.

Na koncertach, w ramach The Solarsoid Tour, Traces to Nowhere promować będzie wydany 1 czerwca 2018 r. debiutancki album długogrający Up to the Sun. Płyta składa się z 8 utworów tworzących jedną całość, skomponowanych wspólnie przez członków zespołu. Teksty do utworów napisała wokalistka grupy, Karolina Mazurska. Materiał został nagrany „na setkę”, zmiksowany i zmasterowany w Prusiewicz Studio w Krakowie przez Marcina Prusiewicza. Wokale zarejestrowano w Dziupla Studio w Warszawie przy wsparciu Edyty Glińskiej.
Płytę promuje singiel zatytułowany (…), do którego nakręcony został teledysk autorstwa Tomka Niedzielko.

skład:
Karolina Mazurska – wokal
Tomasz Niedzielko – gitara i elektronika
Jan Kaliszewski – bas
Jakub Tolak – perkusja

www.facebook.com/tracestonowhere
www.youtube.com/user/traces2nowhere

Defying to post- progmetal z Olsztyna, istniejący od 2008 roku. Po kilku materiałach demo zadebiutowali w 2014 albumem koncepcyjnym „Nexus Artificial”, którego tematyka oscylowała wokół genezy człowieka, zadając jednocześnie pytanie: czy siła sprawcza, utożsamiana z boską, nie miała w rzeczywistości korzeni pozaziemskich?.

Po dwóch latach od debiutu Defying weszli do studia, gdzie zarejestrowali ponad 30 minut nowego materiału, składającego się na EP „The Splinter of Light We Misread”. Na krążku, ponownie wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover „New Dawn Fades” kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division. Ponadto do utworu „The Sunlight Recedes” został nakręcony teledysk:

Aktualnie muzycy pracują nad drugim pełnoprawnym albumem.

http://defyingband.pl
https://www.facebook.com/defyingpoland/
http://defying.bandcamp.com

skład:
Piotr Stępiński – vocals, guitars
Szymon Stadniczenko – solo guitar
Paweł Siemaszko – bass
Tomasz Semeniuk – drums, sampling

Rotengeist działa nieprzerwanie od 2005 roku, małymi krokami lecz skutecznie buduje swoją pozycję na scenie. Na koncie trzy pełne albumy, dwa demosy oraz masa koncertów. Dyskografię zamyka – „The Test That Divides Us All” wydany w 2017 przez Defense Records. Trzy osoby na scenie, jednak o chwili nudy nie może być mowy.

https://www.facebook.com/rotengeist

skład:
Mlody – vocal & guitars
Drizzt – bass & b.vocal
Ziemal – drums

Napisz komentarz: