Gooral – Ethno Electro 2 – koncert!

22 lutego 2019

Data/Czas
Data: 22.02.2019
Godzina: 20:00 - 23:00

Lokalizacja
Dom Kultury
ul. Krakowskie Przedmieście 19
20-002 Lublin
lubelskie


Opis

BILETY – TBA
GOORAL wraca z kontynuację kultowego w pewnych kręgach ETHNO ELECTRO !

Koncert promujący album w Lublinie odbędzie się w klubie Dom Kultury. Pierwszym singlem promującym album jest utwór „Pokochali”, w którym możemy usłyszeć wokal i piszczałkę Macieja Szymonowicza. https://www.youtube.com/watch?v=XqKJROKOlL0
Niebawem ukaże się również klip wyreżyserowany przez Bartłomieja Spasowskiego.
Na płycie obok Goorala będzie można usłyszeć również lub przede wszystkim Stanisława Leszczyńskiego. Płyta Ethno Elektro wydana w 2011 roku okazała się wielkim hitem, po której artysta zyskał sporą popularność. Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubowa i elektroniczna z polska góralszczyzna. Zagrał ok tysiąca żywiołowych koncertów w kraju i za granica. M.in Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Orange, Coke, Woodstock i Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów min Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość Europejskich państw. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew, CUDA i Górny czyli Gooral w odsłonie techno.
Gooral wydał w sumie 5 albumów studyjnych i jeden dvd z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli.
Ma na koncie m.in. kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków
i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się m.in. Opener na swoje 10-lecie.

Napisz komentarz: