Keira Is You – Threesome Lines Tour

7 lutego 2019

Data/Czas
Data: 07.02.2019
Godzina: 20:00 - 22:00

Lokalizacja
Jigger Club&Food
Chopina 6
41-100 Siemianowice Slaskie
śląskie


Opis

Rok 2019 Keira Is You otwiera trasą promującą ostatni album Free Floating Anxiety. Początek europejskiego tournée ma miejsce w Siemianowicach, gdzie zespół spotkał się ostatnio z fantastycznym przyjęciem. Jest to jedyny koncert w Polsce podczas tej trasy.

Keira Is You (dla fanów: The Cure (Disintegration era), Jeniferever czy The Appleseed Cast)

Keira Is You zespół z pogranicza ambientu i postrock’a założony w 2009 roku w Chorzowie. Grupa debiutuje w tym samym roku albumem “Nothing Else Will Happen” nakładem własnej wytwórni Daydreem Recordings. Kolejne wydawnictwo, cztero utworowe EP “One of those things that You do once in a lifetime and hopefully learn a lesson from” ukazuje się nakładem wydawnictwa Falami w kwietniu 2011 r., jest to również pierwszy rozdział współpracy pomiędzy zespołem a Magnusem Lindbergiem, muzykiem szwedzkiej grupy Cult of Luna.
Drugi album “Last Row needs heroes” zostaje wydany we wrześniu 2013 przez Edils Recordings, niezależną wytwórnię muzyczną z Liverpool’u.
Płyta (podobnie jak wcześniejsze wydawnictwo) zostaje zarejestrowana w Szwecji pod okiem Magnusa Lindberga, przy gościnnym udziale Martina Sandström’a (Jeniferever, Ştiu Nu Ştiu, Drifter) który pojawia się na „Last row needs heroes” trzykrotnie. Trasa promująca album „Last row still needs heroes” trwa sześćdziesiąt dni podczas których zespół występuje co noc na deskach klubowej Europy.
W roku następnym brytyjska wytwórnia wyda album LIVE „Thought I told You to Give up?” będący zapisem koncertu zarejestrowanego na Litwie podczas pierwszej części trasy europejskiej.
Zespół miał rozpocząć promowanie płyty podczas listopadowej trasy po Wielkiej Brytanii ale brał udział w poważnym wypadku samochodowym na belgijskiej autostradzie – co pokrzyżowało plany grupy na długi okres czasu.
Rok 2017 przyniósł nowy album Keira Is You ”Free Floating Anxiety” nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez wokalistę zespołu, Jakuba Radomskiego w Daydreem Audio.
Edils Recordings wypuszcza płytę we wrześniu, rownolegle album pojawia się w Chinach dzięki pekińskiej wytwórni 1724 Records.
Od 2010 roku zespół zagrał ponad 200 koncertów w całej Europie.

Keira Is You:

Jakub Radomski: gitara, wokal
Adam Karkowski: gitara basowa, syntezatory, wokal, perkusjonalia
Remik Byliński: perkusja

Facebook:
https://www.facebook.com/keiraisyou
Bandcamp:
https://keiraisyou.bandcamp.com/
Live:

Bilety:
Przedsprzedaż 10zł
W dniu koncertu 15zł

Dostępne w lokalu.

Napisz komentarz: