Koncert- Ephyra//Cronica//TBA- Liverpool Wrocław

8 lutego 2019

Data/Czas
Data: 08.02.2019
Godzina: 20:00 - 23:55

Lokalizacja
Klub Muzyczny Liverpool
Świdnicka 37
50-029 Wroclaw
dolnośląskie


Opis

!!KONCERT!! [Heavy Folk][Folk Metal]

Już 8 lutego na deskach wrocławskiego klubu Liverpool wystąpią dla Was, po raz pierwszy w Polsce włoscy folk metalowcy z Ephyra – official. Wspólnie z nimi, tego wieczoru pojawi się także polska heavy folkowa grupa Cronica.

Ephyra – official- zespół pochodzący z Como (Włochy), grający Melodic Death Metal z wpływami Folk i Epic. Po wydaniu demo (“Ephyra” -2009) oraz pierwszym pełnym albumie (“Journey” -2013), zespół rozpoczyna intensywną działalność grając liczne koncerty na całym świecie. Zespół ma na koncie koncerty z takimi gwiazdami jak Elvenking, Furor Gallico, Trick or Treat, Arkona, Finntroll, TYR, Carcass, Satyricon oraz wiele innych.

Cronica – zespół folk metalowy założony w 2014 roku. Ich muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku: folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzymy nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Nazwa została zaczerpnięta z utworów dziejopisarskich, charakterystycznych dla średniowiecza, a jej doskonałym odzwierciedleniem jest tematyka piosenek.

TBA-

Serdecznie Zapraszamy!!!

Napisz komentarz: