Leningrad

30 stycznia 2019

Data/Czas
Data: 30.01.2019
Godzina: 19:00 - 21:00

Lokalizacja
Impart
ul.Mazowiecka 17
50-412 Wroclaw
dolnośląskie


Opis

„Leningrad” to sztandarowa muzyczna propozycja Impartu, której bazą do powstania było 18 piosenek z repertuaru zespołu Leningrad z Sankt Petersburga – w ich twórczości, na czele z liderem Siergiejem Sznurowem, można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu.

“Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na oryginalny projekt artystyczny. W Rosji „Leningrad” jest niezwykle popularny, jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływu Kazika i „Kultu” w Polsce” – komentuje Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji.

Wiarygodny i sugestywny nastrój permanentnej balangi, doskonała gra Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz niesamowita energia ostrej muzyki, granej na żywo przez instrumentalistów obecnych na scenie, składają się na znakomicie zrealizowany spektakl muzyczny.

Bilety dostępne na stronie https://strefakultury.pl/ oraz stacjonarnie:
➡️ Infopunkt w Barbara czynny: 12:00-18:00 (poniedziałek-sobota)
➡️ Impart: kasy czynne od 14:00 do 18:00 (poniedziałek-piątek) oraz na 2. godziny przed spektaklem

Napisz komentarz: