Marios – “To Jest Mój Świat” – koncert promocyjny

17 lutego 2019

Data/Czas
Data: 17.02.2019
Godzina: 20:30 - 23:00

Lokalizacja
DOM
Piotrkowska 138/140
90-062 Łódź
łódzkie


Opis

Marios zaprasza na koncert promocyjny swojego najnowszego wydawnictwa “To Jest Mój Świat”, Publiczność rozgrzeje młoda ekipa beatboxowa FlowMaster, a za gramofonami stanie DJ Bartech.

Marios
Raper/Producent reprezentujący łódzkie podziemie. Zamieszkuje południową część miasta – osiedle Chojny – co mocno słychać w jego muzyce. Rapem zajarał się jeszcze w latach 90 – tych – gdy rodziła się ta kultura w Polsce. Nagminnie słuchał Liroya, Wzgórze Ya – Pa 3 czy Kalibra 44. W 1998 roku trafiają do niego pierwsze wideoklipy zza oceanu za sprawą satelity. Zaczyna poznawać ludzi, zdobywa pierwsze kasety Wu – Tang Clanu czy Onyx’ów. Już jest pewien, że rap na długo zagości w jego sercu. Pojawiają się też używki, które odegrają w jego życiu znaczną rolę – o tym później.
Cały czas jest mocnym fanem tej kultury. Jego droga twórcza tak na prawdę zaczyna się od freestylowania na melanżach czy ulicy często po spożyciu dość znacznej ilości alkoholu. Kończy się czas szkolny, zaczyna pracować – co też nie jest bez znaczenia, ponieważ zarobione pieniądze wydaje na oryginalne nośniki. Kupuje klasyczne pozycje amerykańskiego rapu. Cały czas poszerza swoją wiedzę na temat tej sceny. W 2010 roku zaczął się mocno pasjonować produkcją muzyki. Pierwsze kroki we FruitLopsie nie dają jednak jakiś mega rezultatów, ale nie załamuje się. Szlifuje swój styl konsekwentnie, zgodnie z charakterem wyniesionym ze swoich bloków. W 2013 roku zapisuje się do Akademii Realizacji Dźwięku w Warszawie, aby dalej rozwijać swoją zajawkę. Zaczyna pisać pierwsze teksty i odkrywa kolejny talent. Pierwsze pamiętne nagrywki u ziomka na Okręgowej mocno zakrapiane alkoholem, dają mu przekonanie, że jest w tym dobry. Coraz mocniej myśli o zrobieniu płyty. Nadal zaocznie jeździ do Warszawy uczyć się realizacji – tam niestety albo i stety osiąga schyłek jego alkoholizm. Już wie, że nie zrobi płyty dopóki nie skończy z tym ścierwem. 28 maja 2015 roku zapisuje się na terapię i od tej pory datuję się jego abstynencję. To był milowy krok w jego życiu bo już po 4 miesiącach wychodzi jego pierwsza płyta “Lepiej Późno Niż Wcale” którą sam zmiksował i zmasterował. Płyta brzmi niezbyt ciekawie bo po drodze popełnił sporo nieodwracalnych błędów. Ale wiedział że musi postawić pierwszy krok, żeby móc iść dalej. Nie zwalnia tempa, z początkiem 2016 roku zaczyna produkować i pisać kolejny album. Zajęło mu to niespełna dwa lata. Wokale rejestruje już w profesjonalnym studio Soyuz. Masteringiem zajmuje się Kamil Łazikowski. I tak 17 grudnia 2018 roku wychodzi jego druga płyta “To Jest Mój Świat”. Obecnie produkuje muzykę na Projekt Zwierciadło – płyta nagrywana przez chłopaków w warunkach penitencjarnych

30.09.2015r. – “Lepiej Późno Niż Wcale”
17.12.2018r. – “To Jest Mój Świat”

FlowMasters
Duet młodych beatboxerów z Łodzi. Kacper i Mariusz bo oni tworzą ten skład tą sztuką zajawili się koło 2014 roku. Cały czas doskonalają się poprzez uczestnictwo w różnych warsztatach czy jamach. Kacper dodatkowo rozwija się jako beatmaker oraz jest hypemanem scenicznym Mariosa.

Lineup:

20:30 FlowMaster
21:00 Marios

Napisz komentarz: