Sedes, 33trzysta, Incydent / Kraków / 16.02 / Zaścianek
16 lutego 2019
Bilety:
25 zł – przedsprzedaż
35 zł – w dniu koncertu;
https://ticketclub.pl/miejsca/klub-zascianek-krakow-40/
19:00 – thedoors
20:00 – start koncertu
Zapraszamy na święto punk rocka! Dokładnie w połowie lutego – Legedarny Sedes, prosto z Nowego Sącza: 33trzysta, a na rozgrzewkę krakowski: Incydent.
******
SEDES:
Powstał w 1980 roku z inicjatywy Jana „Młodego” Siepieli oraz Adama „Kucharza” Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. W zespole występował również Dariusz „Para” Paraszczuk. Jan Siepiela jest aktualnie jedynym muzykiem z oryginalnego składu.
Zespół systematycznie koncertował m.in. na dachu jednego z wrocławskich wieżowców (prąd doprowadzono z jednego z mieszkań), czy też pierwszy w Polsce unplugged, granie na gitarach akustycznych na jednej z ulic Wrocławia. Podczas tego występu członkowie zespołu mieli na sobie tylko majtki, a wszystko odbywało się w lutym. Finał podobny jak podczas Muzycznego Startu.
W 1982 roku Sedes wystąpił po raz pierwszy na festiwalu w Jarocinie.
W 1984 roku nastąpiła zmiana składu. Z zespołu odszedł Kucharz, zastąpił go Celej a na basie zaczął grać Maju. W tym czteroosobowym składzie Sedes wystąpił w Jarocinie w 1984 roku oraz oczywiście koncertował na terenie całego kraju.
W 1985 roku nastąpił rozpad grupy, której drogi rozeszły się w dwie strony. Młody przez chwilę próbował jeszcze utrzymać Sedes w formie przy pomocy Kucharza, co niestety nie sprawdziło się i po kilku miesiącach grupa przestała istnieć a Kajtek i Celej założyli Program 3, formacje początkowo punk rockową a z czasem ewoluującą w stronę bardziej odjechanego i cięższego rockowego grania.
W 1991 roku Młody po kilku wcześniejszych nieudanych próbach postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1992 roku ponownie wystąpili w Jarocinie podczas nocy pióropuszy, a jesienią wyruszyli wspólnie z Defektem Muzgó w swoją najdłuższą trasę koncertową (ponad 50 koncertów) pod patronatem WOŚP. Trasa zagrana z pełną produkcją koncertową w dużych salach i bez udziału żadnych sponsorów przyniosła dochód.
Jeszcze w sierpniu, tuż po powrocie z Jarocina zespół nagrał swój pierwszy materiał demo. Pojawił się „pośrednik”, który obiecał załatwić kontrakt płytowy. Następnego dnia był już wydawca, który zdecydował się wydać materiał w takiej formie. Tym sposobem, nakładem firmy Silver-ton, ukazała się pierwsza kaseta zespołu: Wszyscy pokutujemy.
W 1993 roku zespół nagrał swój drugi materiał K…. jego mać, a także dokonał powtórnej rejestracji części swego Debiutanckiego albumu z myślą o wydaniu go na CD. Wydawca (również Silver-ton) nie zdecydował się jednak na wydanie płyty CD z uwagi na małą jeszcze wówczas popularność tego nośnika w Polsce. Materiał ten odzyskany z archiwum znajduje się na płycie Lekcja historii wydanej w 2004 roku. W międzyczasie z zespołu usunięty został Para w związku z systematyczną nieobecnością podczas sesji nagraniowych. Funkcję basisty z powrotem przejął Młody.
W 1993 roku ukazał się również materiał Live, zagrany na żywo w studio przy udziale publiczności. W 1993 roku i w 1994 roku zespół również dużo koncertował, a zimą nagrał swój kolejny studyjny album Sraka praptaka, który ukazał się wiosną 1995 roku. Jesienią Sedes ruszył wraz z zespołem Big Cyc we wspólną trasę pod kryptonimem Big Cyc i Sedes w Szponach Lalamido. Atmosfera skandalu towarzyszyła Sedesowi od jego pierwszych chwil, więc na tej trasie i w tym zestawie nie mogło jej zabraknąć.
Pod koniec 1996 roku na skutek nieustających problemów związanych z nadużywaniem alkoholu (demolki, rozróby, kończące się kolegiami i sprawami w sądach na terenie całego kraju) zespół ograniczył swoją działalność koncertową, a w 1997 roku wydał płytę Delirium.
W 2004 roku wydana została składanka Lekcja historii, będąca zapiskiem najciekawszych nagrań z wydawnictw Wszyscy pokutujemy i K…. jego mać oraz niepublikowanej sesji, która nigdy nie ujrzała swiatła dziennego.
33trzysta:
Nazwa zespołu to nic innego jak kod pocztowy miasta, skąd pochodzą – Nowy Sącz.
Inspiracje do tworzenia tekstów i muzyki znajdują w otaczającej ich rzeczywistości. W zwykłych sprawach często związanych z ich ukochanym i znienawidzonym miastem.
Ale teksty nie są proste, nie są historiami napisanymi wprost. Zespoł pozostawia możliwoś interpretacji i próby indywidualnych poszukiwań.
Do chwili obecnej Trójki cały czas koncertują biorąc udział w festiwalach i koncertach klubowych,
Nareszcie tez będzie można posłuchać pierwszej płyty zespołu ale to już tekst na nową historie….