Shortparis (avant-pop/post-punk, Rosja) | 31.01.19 Wrocław

31 stycznia 2019

Data/Czas
Data: 31.01.2019
Godzina: 20:00 - 23:00

Lokalizacja
D.K. Luksus
Wita Stwosza 16
50-148 Wroclaw
dolnośląskie


Opis

Po udanych występach na OFF-ie i Spring Break Festival Rosjanie wracają do Polski! Po raz pierwszy we Wrocławiu:

– Shortparis (post-pop/post-punk/avant-pop/experimental, Rosja)

Czy nie wychodząc poza główne nurty muzyki alternatywnej końca XX wieku da się jeszcze wykreować coś świeżego? Kwintet z Sankt Petersburga jest na to żywym dowodem. Shortparis łączą nerwową, postindustrialną elektronikę z noise’owymi, niepokornymi gitarami i postpunkową sekcją. A przy tym są to po prostu dobre, przebojowe – choć zaaranżowane w nieoczywisty sposób – piosenki, zaśpiewane przez Nikolay’a Komiagina nawiedzonym falsetem.

Zdyscyplinowany w studio zespół na scenie przemienia się w teatralny performance, pełen oszalałych i niewyczerpanych nakładów energii. Swoje występy grupa opisuje jako „dziwaczne miejsce, gdzie antyczne greckie dramaty spotykają się z wczesno post-punkowymi wizualizacjami”.

“Oczyszczenie. Zbawienie. Shortparis. Ich śmiały taneczny groove, wciągająca mroczna elektronika, post-punk, noise i wokal są niezwykle chwytliwe. Dekadencka estetyka ukryta w labiryncie rosyjskiej duszy w połączeniu z angielskimi i francuskimi tekstami, zaciera linię dzielącą koncert i teatr.

Wśród publiczności grupy znajdą się na pewno: Ian Curtis, Siouxsie Sioux, Blixa Bargeld, Peter Murphy i Nick Cave. Ian tańczy samotnie w kącie, Siouxsie oblewa pierwsze rzędy czerwonym winem, Blixa i Nick tańczą tango, a Peter w tym czasie bookuje bilety do Rosji.”

– fragment recenzji z festiwalu MENT Ljubljana 2018

Posłuchaj koniecznie:


_______________
+ support

31.01.19 (czwartek)
D.K. Luksus
Wita Stwosza 16

Start: 20:00
Bilety: 25zł (przedsprzedaż online)/35zł (w dniu koncertu)

Napisz komentarz: