Marek Dyjak “Gintrowski” / Kraków / Klub Studio / 24.2

24 lutego 2019

Data/Czas
Data: 24.02.2019
Godzina: 19:00 - 21:00

Lokalizacja
Klub Studio
Budryka 4
30-072 Kraków
małopolskie


Opis

Marek Dyjak powraca do Klubu Studio z projektem “Dyjak Gintrowski”
24 lutego 2019
start koncertu: 19.00
otwarcie drzwi: 18.00
Klub Studio, ul. Budryka 4

bilety:
ulgowe 50 zł przedsprzedaż / 60 w dniu koncertu
zwykłe 60 zł przedsprzedaż / 70 w dniu koncertu
balkon: 80 zł
online: https://ticketclub.pl/wydarzenie-muzyczne/marek-dyjak-z-plyta-dyjak-gintrowski-klub-studio-krakow-692/
https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/marek-dyjak/

Płyta została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przygotowana we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Kayax Production & Publishing.

******
Marek Dyjak sam siebie nazywa barowym grajkiem. “Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym” – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji.

Płyta DYJAK GINTROWSKI, to niezwykły projekt. To 10 piosenek Przemysława Gintrowskiego w nowych, zupełnie świeżych, niebanalnych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka, muzyków na co dzień grających w zespole Marka Dyjaka.
Nowe aranże szlagierów narzuciły Dyjakowi zupełnie inne spojrzenie na dotychczasowe wersje utworów. Jego interpretacje to nieodłącznie zachrypnięty głos w A my nie chcemy uciekać stąd, nostalgia w Modlitwie o wschodzie słońca, ale także zaduma w Zmiennicy i smutek w Gdy tak siedzimy nad bimbrem…
Zupełnie nowe spojrzenie aranżerów na kompozycje Gintrowskiego i przełożenie na instrumentarium pozbawione gitary, poniekąd zdeterminowało interpretację Dyjaka, ale otworzyło także inne możliwości odczytu tych ponadczasowych już pieśni, dlatego jest to nie tylko pozycja dla miłośników twórczości Dyjaka, ale także świetna propozycja dla wiernych fanów zaangażowanych pieśni Przemysława Gintrowskiego.

Napisz komentarz: