Przed Premierą: Barbara Piotrowska

31 stycznia 2019

Data/Czas
Data: 31.01.2019
Godzina: 19:00 - 21:00

Lokalizacja
Impart
ul.Mazowiecka 17
50-412 Wroclaw
dolnośląskie


Opis

Zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert z cyklu „Przed Premierą” –
bohaterka wieczoru, Barbara Piotrowska, zaprezentuje swój recital „Tekście wróć”, który jest nostalgiczną tęsknotą za czasami wielkich tekściarzy a równocześnie przypomnieniem ich twórczości. Na występ składać się będą piosenki z różnych okresów, w mieszanych stylach muzycznych, w większości zmienionych aranżacjach.

„Przed premierą” to wieczory podczas których najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, mogący niebawem stanowić czołówkę polskiej sceny muzycznej, prezentują swój talent na impartowej scenie. Gospodarzem spotkań jest wybitny znawca piosenki artystycznej – Bogusław Sobczuk.
WSTĘP WOLNY

BIO:
Barbara Piotrowska to urodzona 11 grudnia 1995 roku wrocławianka –
w dzieciństwie związana z zespołem wokalno-tanecznym „ZGRAJA” oraz Ośrodkiem Działań Społeczno-Kulturalnych „PIAST”. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia nr 2 we Wrocławiu w klasie gitary. Wokalnie szkoliła się u Katarzyny Mirowskiej, brała również udział w wielu warsztatach wokalnych, między innymi z Januszem Szromem, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Anną Stępniewską Gadt.

Jest studentką V roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz równolegle Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku antropologia literatury i teatru. Można ją usłyszeć we wrocławskich klubach. W 2017 roku stworzyła swój autorski projekt poświęcony twórczości Elli Fitzgerald, obecnie pracuje nad autorskim materiałem, który składa się z jej własnych kompozycji i tekstów.

Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia:
I miejsce na Festiwalu Inspiracje-Interpretacje
Grand Prix 22. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Rybnik 2018,
Grand Prix XXIII Ogólnopolski Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu,
laureatka 36. Nocnych Spotkań Literacko-Muzycznych we Wrocławiu,
II miejsce 43. Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu,
II miejsce Konkurs Dobrej Piosenki Częstochowa 2018,
I nagroda na 45. Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Napisz komentarz: